شنبه, ۰۹ فروردین ۱۳۹۹

متخصص در ترخیص تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی

هدیه و سوغات

ماده 34 : ( ارسال نمونه كالا ‏)‏‏ ارسال كالا اعم از ساخت داخل يا خارج بعنوان نمونه تجاري يا براي آزمايش ، تجزيه يا تعمير در صورتيكه حجم تجاري نداشته و از انواع ممنوع الصدور شرعي يا قانوني نبوده و از نوع عتيقه نيز نباشد بدون مطالبه كارت بازرگاني ، و مجوز صدور بلا مانع است و مازاد برآن با كسب مجوزهاي لازم و رعايت مقررات مربوطه ميسر خواهد بود . در صورتيكه خروج كالا از اين طريق در رابطه با كالاهايي در مجموع به صورت يك جريان تجاري در آيد ، وزارت بازرگاني مي تواند فهرست آن كالاها را براي جلوگيري از خروج آنها به گمركات اعلام نمايد .‏

ماده 36 : ( صدور كتب ، نشريات ، فيلم ، نوار ، تابلو نقاشي و ساير آثار فرهنگي و هنري )‏ صدور كتب و نشريات ، فيلم و نوار كه نشر و پخش آنها در كشور ممنوع نيست ، مجاز است . صدور تابلو نقاشي و ساير آثار فرهنگي با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مجاز مي باشد .‏

ماده 37 : ( صدور كالا از طريق پست )‏ ارسال كالا از طريق پست با حفظ جنبه غير تجاري به استثناي كالاهايي كه شرعاً يا قانوناً ممنوع الصدور بدون مطالبه كارت بازرگاني و مجوز صدور به هر ميزان از لحاظ قيمت با رعايت ساير مقررات مجاز است . چنانچه خروج برخي كالاها از اين طريق به صورت يك جريان تجاري درآيد وزارت بازرگاني مي تواند فهرست كالاهاي مذكور را براي جلوگيري از خروج آنها به گمرك اعلام نمايد .‏ تبصره – ‏سقف ميزان كالاهاي خارجي قابل ارسال از طريق پست حداكثر 80 دلار براي هر نفر خواهد بود .‏

ماده 38 : ( واردات قطعي كالا به صورت بدون انتقال ارز )

1-قطعات يدكي ،ابزار برشي ، قالب نو يا مستعمل و نمونه كالا(براي تحقيق و كپي برداري) براي واحدهاي توليدي ،آموزشي يا تحقيقاتي همچنين نمونه دارو (فرآورده هاي دارويي ،مواد اوليه و مواد جانبي) و مواد بسته بندي آن و تجهيزات و ملزومات پزشكي و آزمايشگاهي و بهداشتي ،شير و غذاي كودك و كتب و نشريات و تجهيزات آزمايشگاهي و ملزومات تحقيقاتي علمي براي دانشگاههاي علوم پزشكي در صورتيكه جنبه تجاري نداشته باشد راساً بنام واحد توليدي يا موسسه آموزشي يا تحقيقاتي مربوط قابل ورود و ترخيص است .

2-در صورت كسر تخليه ، ضايعات كالاي وارداتي و مغايرت كالاي وارداتي با كالاي سفارش شده كه فروشنده خارجي ملزم به ارسال كالاي مجاني براي جبران خسارت مي گردد، كالاي ارسالي با تشخيص گمرك ايران و موافقت وزارت بازرگاني قابل ورود و ترخيص است . تبصره – كسري تخليه سي كي دي ( CKD) كارخانجات مونتاژ كه پس از ترخيص كالا از گمرك براي كارخانجات معلوم مي گردد و صرفاً به تشخيص وزارتخانه توليدي ذيربط و موافقت وزارت بازرگاني قابل ترخيص خواهد بود .

3- در مواردي كه خريدار موفق به اخذ تخفيف از فروشنده شود با مشخص نمودن ارتباط مورد با واردات قبلي خود ،واردات و ترخيص كالاي ارسالي بابت تخفيف با تشخيص گمرك ايران و موافقت وزارت بازرگاني بلامانع است .

4- كاتالوگ ، بروشور ، تقويم ، كتابچه حاوي مشخصات فني و تجاري كالا ، اسناد مربوط به حمل كالا ، نقشه‌هاي فني و نمونه هاي فاقد بهاي ذاتي (نظير تابلو منسوجات و غيره) بدون پرداخت سود بازرگاني و بدون كسب مجوزهاي مقرر در جدول ضميمه اين آئين نامه ، قابل ترخيص مي باشد .

5- كالاهاي مورد نياز پيمانكاران و مشاوران ، با تشخيص و موافقت سازمان دولتي ذيربط و موافقت وزارت بازرگاني قابل ورود و ترخيص است .

6- ورود و ترخيص موقت يا قطعي كتب و نشريات و ساير محصولات صنعت چاپ ، تكثير و كپي برداري در زمينه هاي علمي و فني با موافقت وزارت فرهنگ و آموزش عالي و وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي حسب مورد و در ساير زمينه‌ها با موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بدون ارائه هيچگونه مجوز ديگري قابل انجام است .

7- اجزاء و قطعات ،تجهيزات و لوازم مورد نياز خط توليد واحدهاي توليدي داخلي كه براساس قرارداد فروش (ضمانت) از طرف فروشندگان خارجي به طور مجاني به نام واحد توليدي ارسال مي گردد. به تشخيص وزارتخانه توليدي ذيربط و موافقت وزارت بازرگاني قابل ترخيص خواهد بود .

8ـ اجزا ، قطعات و لوازم مورد نياز براي تعمير و نگهداري و خدمات پس از فروش دستگاههاي خارجي موجود در داخل كشور توسط نمايندگيهاي مجاز ، با كسب مجوزهاي لازم قابل ترخيص ميباشند.

ماده 39 : ورود كالا از طريق پست : ترخيص كالاهايي كه از طريق پست وارد ميشود به استثناي اقلامي كه ورود آنها شرعاً يا قانوناً ممنوع است مشروط بر آنكه جنبه تجاري پيدا نكند تا 500 دلار بنام هر نفر بدون پرداخت حقوق گمركي و سود بازرگاني ،بدون مطالبه كارت بازرگاني و مجوزهاي مقرر درجدول مقررات صادرات واردات ،بلامانع است. درصورتيكه ورود كالا از اين طريق بصورت يك جريان تجاري درآيد يا مشكلات ديگري را براي كشور ايجاد كند وزارت بازرگاني مي تواند با هماهنگي وزارت پست و تلگراف و تلفن فهرست كالاهاي مذكور را براي جلوگيري از ترخيص به گمرك اعلام نمايد.

تبصره – ورود كالاهاي موضوع ماده 38 (بدون انتقال ارز) از طريق پست نيز امكان پذير مي باشد .

بازدید 1332 دفعه

تماس با ما

آدرس شرکت : پاسداران شمالی-پایین ترازچهارراه فرمانیه-نبش نارنجستان چهارم-برج آرتمیس-طبقه 6-واحد6
تلفن:26253901-021
021-26254065
021-26254063
021-26254061
فکس:26253904-021
کدپستی:1957917475

ایمیل شرکت:info@tajerantejarat.ir  info@abeditrading.com

ایمیل واحد بازرگانی: mansouri@abeditrading.com 
ایمیل واحد توسعه بازار: markleting@abeditrading.com

ایمیل واحد مالی: acc@tajerantejarat.com

برچسب ها

فلنج  

اتصالات 

 لوله

 شیرآلات

ترخیص

ورق عایق

تامین

گمرک

ثبت سفارش

واردات صادرات

امور گمرکی

 ترخیص تجهیزات نفت،گاز و پتروشیمی

گمرک شهریار

گمرک تهران

گمرک بندرعباس

گمرک بندر امام

گمرک شهید رجایی

گمرک شهریار

نقشه

تمامی حقوق سایت متعلق به تاجران تجارت (بازرگانی عابدی) می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه